• W teatrze

• 14 listopada uczniowie klas I-III oraz V spędzili w teatrze.

Klasy młodsze wybrały się do Teatru Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie, na spektakl pt. „Czerwony Kapturek”. Współczesna adaptacja bajki, z muppetami wcielającymi się w głównych bohaterów, skradła serca dzieci.

Uczniowie klas V odwiedzili Teatr Zagłębia w Sosnowcu, gdzie wzięli udział w angażującym spektaklu „Wróg – instrukcja obsługi” na podstawie książki „Wróg” Serge’a Blocha, Davide’a Caliego. Spektakl ten był dla nich okazją do poznania sposobów na oswojenie strachu wobec tego, czego nie znamy oraz podpowiedzią, jak przezwyciężać uprzedzenia.

• Szkolne obchody Święta Niepodległości

•         W piątek 10 listopada uczniowie naszej szkoły uroczyście obchodzili 105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie klas I-IV zgromadzili się w sali gimnastycznej, by wziąć udział w apelu o  wzruszającym, a jednocześnie pełnym radości charakterze. Część artystyczną wspaniale zaprezentowali uczniowie klasy 2b i 3b, wspominając ważne fakty historyczne i prezentując bogactwo polskiej ziemi.
            Nie zabrakło także naszych tańców narodowych: kujawiaka i krakowiaka.

• Szkolne obchody Święta Niepodległości

•   W ramach świetowania przez społeczność naszej szkoły rocznicy wydarzenia uznawanego przez większość Polaków za powód dumy - odzyskania niepodległości - podjęto różnorodne działania i akcje angażujące uczniów klas IV-VIII.
               Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego rozdawali opaski w narodowych barwach, uczniowie mogli zapisać życzenia i podziękowania dla ojczyzny. Zorganizowano także konkurs historyczny Kahoot, a w bibliotece szkolnej odbyło się pełne wzruszeń spotkanie z muzyką i polską poezją patriotyczną.